Kvalitář má v českém prostředí své specifické místo, je jakýmsi hybridem mezi uměleckou a designérskou platformou; na pozadí stejnojmenného architektonického studia představuje vedle sebe projekty z těchto dvou oborů. V českém prostředí je tato koncepce výjimkou, a ani v zahraničí nenajdeme mnoho podobných galerií, které fungují takto dlouhodobě.

Kvalitář vznikl v roce 2012 z iniciativy dvou přátel, architektů Marka Habra a Jiřího Kučery, kteří se rozhodli založit nejen vlastní architektonické studio, ale otevřít spolu s ním prostor – galerii v centru Prahy, kde se bude s architekturou setkávat i umění a design. Takové rozhodnutí můžeme považovat za přirozené, neboť jako architekti při navrhování řešili celkové pojetí interiérů, jejichž pevnou součástí by měla být i výzdoba, například v podobě uměleckého díla, a samozřejmě kvalitní nábytkové a designérské doplňky.

Doposud galerie připravila více než tři desítky výstav, v nichž představila nejen české, ale také zahraniční autory. Mezi klíčové umělce galerie patří čeští autoři Jana Bernartová, Petr Dub, Milan Houser, Alžběta Krňanská, Václav Krůček, Jiří Matějů, Josef Mladějovský, Antonie Stanová, Michal Škoda, Benedikt Tolar, kteří se ve své tvorbě zabývají zkoumáním možností závěsného obrazu, trojdimenzionálního objektu, instalace a jejich vzájemného ovlivňování. Díla námi zastoupených autorů najdete v sekci Depozitář na našem webu, která ilustruje depozit děl nacházejích se aktuálně v galerii. Depozitářem vás osobně rádi provedeme. Krom výstavních a jiných aktivit se tým galerie Kvalitář zabývá především akvizičním poradenstvím a prodejem umění a designu.