NEW SELECTION

Romana Drdová, Eliška Konečná, Petra Lomnická, Antonie Stanová

16. 11. 2020 –⁠ 14. 1. 2021

Kurátor: NEW SELECTION - NEW IDEA - NEW FACES - NEW SPACES


Pod názvem NEW SELECTION představuje galerie Kvalitář umělkyně, které je v uplynulém roce zaujaly vlastním a osobitým přístupem. Romana Drdová, Eliška Konečná, Petra Lomnická a Antonie Stanová dostaly k dispozici, „nový prostor“ čtyř výloh v aktuálně uzavřené galerii, skrze nějž nabídly divákům i kolemjdoucím „nový pohled“ na umění, skrze originální autorské instalace.

V nelehké době, která nám mnohé znemožňuje, se snažíme nacházet nové perspektivy a nová řešení, a o to více se obracíme k umění, které reaguje na současnou dobu a akcentuje naši tělesnost, jenž se během posledních měsíců zdá zřetelnější a křehčí, jako je tomu u textilních “Masks” a haute couture šátků Romany Drdové. Obklopujeme se uměním, které přináší nové a přitom podvědomně známé a sedativní tvarosloví, jako je tomu v případě intuitivních maleb Antonie Stavnové. Radost nacházíme v bazálních tazích štětcem, na transparentním plátně Petry Lomnické a  útočiště hledáme v objektech Elišky Konečné, které skrze měkké reliéfní linky připomínají minulost ve které můžeme spočinou jako v pohodlném polštáři.

Všechna díla NEW SELECTION si můžete prohlédnou i v našem o-line depozitáři umění v sekcích jednotlivých autorek: Romana Drdová, Eliška Konečná, Petra Lomnická, Antonie Stanová. Ceny děl vám rádi poskytneme na vyžádání, zároveň máte možnost přihlášení do VIP sekce on-line depozitáře a vše si prohlédnout a stáhnout v plném rozsahu (registrujte se na info@kvalitar.cz).

Koncept: Lenka Balounová

Foto: David Růžička

Projekt se uskutečnuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR